Nejoblíbenějším materiálem pro výrobu prken je zpravidla smrkové dřevo nebo borovicové. Obojí najdete v naší nabídce. Prkna se dají univerzálně použít jak v interiéru, tak i v exteriéruU krajinových prken platí tloušťka 25 mm. Vyrábějí se v řadě různých rozměrů a profilů a mají široké spektrum využití. Dřevěná prkna se používají na ploty, coby dokončovací materiál fasád, využití najdou jakožto podlaha například na terasách a na mnoha dalších místech. Výhodou je nezaměnitelný vzhled přírodního materiálu i snadná oprava v případě poškození. Stačí poté jednoduše vyměnit vadné prkno za jiné. Ohoblovaná prkna můžeme také velmi jednoduše ošetřit impregnací na dřevo.


Pokud se chcete dozvědět více informací o prknech, přečtěte si článek na téma prkna.

 

 Pila Jeneč :: Prkna Pila Jeneč :: Prkna Pila Jeneč :: Prkna Pila Jeneč :: Prkna Pila Jeneč :: Prkna Pila Jeneč :: Prkno - profil

 

 

 

Dřevěné fošny jsou oblíbeným stavebním a truhlářským řezivem s širokou škálou použití. Lze je použít na konstrukce domů, zahradních i dočasných staveb, ke konstrukci zárubní, pro podbíjení střech a stropů, k výrobě pergol, zahradních altánů a podobně. Mohou být velmi užitečné i při šalování betonu. Fošny dodáváme v několika tloušťkách a délkách a lze je opatřit ochranným nátěrem OSMO a impregnací. V naší nabídce naleznete dubové fošny, modřínové fošny, smrkové fošny a borovicové fošny. Na zakázku můžeme dodat rovnou přímo hoblované fošny.

 


Pokud se chcete dozvědět více informací o fošnách, přečtěte si článek na téma fošny.


 Pila Jeneč :: Fošny Pila Jeneč :: Fošna - profil Pila Jeneč :: Fošna - profil Pila Jeneč :: Fošny Pila Jeneč :: Fošny

 

Tento typ řeziva se vyrábí podélným rozřezáním dřevěného výřezu kulatiny. Mezi dřevěnými hranoly suverénně vítězí ty smrkové, nicméně se můžete setkat i s jinými druhy dřeva. Nejčastější využití najdou při výstavbě moderních dřevostaveb, dále se také objevují jakožto pomocný konstrukční materiál na stavbách. Nicméně jsou velmi vhodné i například pro sestavování altánů. Stejně tak poslouží i pro stropní či střešní konstrukce. Stavební hranoly se vyrábějí v různých rozměrech, což zajišťuje výraznou variabilitu v jejich použití.


Pokud se chcete dozvědět více informací o hranolech, přečtěte si článek na téma hranoly.


 Pila Jeneč :: Hranoly Pila Jeneč :: Hranol - profil

 

Celý balík

Info

3m = 432 bm
4m = 1224 bm
5m = 1530 bm

Střešní latě se vyrábějí nařezáním dřevěných hranolů. Typicky to bývá ze smrkového dřeva, obecně jehličnany vyhovují pro svou strukturu i houževnatost. Jak už vyplývá z přízviska střešní, používají se na stavby a rekonstrukce střech, kde plní úlohu nosné konstrukce. Vytvářejí vzduchovou mezeru mezi vlastní střešní konstrukcí (většinou krov) a pokrývkou střechy. Další využití střešních latí může být také při konstrukci zapuštěných laviček, roštů nebo zábradlí. Prodávají se v různých rozměrech i délkách, avšak patrně nejpoužívanějšími mírami jsou 6 x 4 cm nebo 5 x 3 cm a v délkách 4 a 5 metrů. Střešní latě jsou dostupné buď impregnované nebo bez impregnace.

 


Pokud se chcete dozvědět více informací o střešních latích, přečtěte si článek na téma střešní latě.


 Pila Jeneč :: Latě, hala Pila Jeneč :: Latě Pila Jeneč :: Latě Pila Jeneč :: Latě Pila Jeneč :: Latě - profil

 

Jedná se o obkladové dřevěné profilované lamely. Vyrábějí se ze dřeva smrkového, ale také z borovicového, případně i modřínového či dubového. Typicky tvoří palubky finální pohledovou vrstvu například stěn či stropů, štítů atd. Pak hovoříme o palubkách podkladových. Samostatnou kategorii potom zastupují palubky podlahové. Použity mohou být v interiéru, ale díky svým vlastnostem i v exteriéru. Venkovní použití však vyžaduje palubky o větší tloušťce. Standardní rozměry se pohybují od 12,5 do 40 mm tloušťky, šířka s perem v mm pak může být 96 až 196. Délka činí 3, 4 nebo 5 m.

 

 Pila Jeneč :: Palubky Pila Jeneč :: Palubky Pila Jeneč :: Palubky Pila Jeneč :: Palubky Pila Jeneč :: Palubky Pila Jeneč :: Palubky Pila Jeneč :: Palubky

 

 

Info

Počet kusů OSB desek na 1 paletě:
12 mm - 78 ks; 15 mm - 63 ks; 18 mm - 54 ks; 22 mm - 42 ks; 25 mm - 38 ks; 30 mm - 30 ks.

Sleva:
Při odběru nad 50m2 sleva 3 Kč/m2.


 

OSB desky tvoří tři vrstvy, vyrábějí se jejich plošným lisováním za pomoci pryskyřice. Na struktuře vrstev si můžeme všimnout charakteristického uspořádání. Štěpky ve vnějších vrstvách desky se orientují rovnoběžně s délkou nebo šířkou desky, štěpky ve středové vrstvě bývají orientovány náhodně či obecně kolmo na lamely vnějších vrstev. Díky tomu vyniká přirozená struktura dřeva, avšak bez možných vad dřeva v jeho přírodní podobě, jako jsou suky nebo praskliny. Využívají se na konstrukce a opláštění domů, ale také například i pro konstrukce nábytku.


Pokud se chcete dozvědět více informací o OSB deskách, přečtěte si článek na téma OSB desky.


 Pila Jeneč :: OSB desky Pila Jeneč :: OSB desky

 

Přes rozmach jiných materiálů zůstávají dřevěné plotovky, především ty smrkové, stále velmi oblíbené. Jde o čtyřstranně ohoblovaná dřevěná prkna. Mimo smrku je hojně používané pro výrobu rovněž dřevo modřínové nebo dubové. Standardní délka dřevěných plotovek bývá 3 – 5 metrů, ale samozřejmě není problém materiál variabilně upravit. Pak najdou využití jako ploty u domů, rekreačních objektů i zahrad, kdy je lze položit horizontálně nebo vertikálně. Mohou být v provedení s různým zakončením: oblouček, úkos, špice, rovina. Dostatečnou odolnost dřevěných plotovek musíme vždy zajistit adekvátně zvoleným nátěrem.


 Pila Jeneč :: Sklad

 

Info
Ochrana proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním.

Každý dřevěný prvek je nezbytné adekvátním způsobem ošetřovat a chránit ho tak před vnějšími vlivy jako voda a sluneční záření. K tomu slouží právě impregnace. Ošetřovat bychom pravidelně měli jak dřevo v interiéru, tak i v exteriéru. Zabráníme tím vzniku plísní, rozmnožování dřevokazných hub a tento postup účinkuje i proti dřevokaznému hmyzu. Pokud bychom tento krok opominuli, došlo by ke změnám vlastností dřeva, v krajním případě až k jeho destrukci. Důležité je aplikovat přípravek na předem připravený povrch – suchý a očištěný. Impregnace se hodí pro preventivní ochranu krovů, plotových dílců, střešních šindelí nebo například i zahradního nábytku.

 

 Pila Jeneč :: Impregnace, montážní pěna, tmel atd.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Rychlá zpráva

Kalkulace

Chcete udělat předběžnou kalkulaci? Využijte náš formulář pro rychlou zprávu.

Email:
Předmět:
Zpráva:
Anti-spam: 1+1=

Otevírací doba

Letní provoz:

PO - PÁ: 8:30 — 16:00 h.
SOBOTA: 9:00
— 11:30 h.

Navštivte nás!

Akce

palubkyOSMO Color nátěry

Nově nabízíme nátěrový systém na bázi oleje a vosku.

 

Při odběru 2,5l sleva 10 %.

Objednat

Evidence tržeb

Info

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.

Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.