Dřevěné fošny - Pila Jeneč

 

Fošny

 

Potřebujete dřevěné fošny na stavbu či chalupu? Chcete si postavit altán nebo pergolu přímo na Vaší zahradě? Chybí Vám praktické fošny do Vaší domácí dílny?

 

K výrobě altánu i pergoly

 

Fošny se dodávají zpravidla z borového nebo smrkové dřeva a lze je použít jak pro trvalé konstrukce jako jsou dřevěné zárubně nebo podbití stropů či střech tak pro dočasné stavby i trvalé dřevostavby jako jsou altány, pergoly či zahradní chatky a domky. Fošny mohou být také užitečnou pomůckou při šalování betonu. Kvalitní fošny jsou vyrobeny z dostatečně nosného dřeva a mohou být dále čtyřstranně zhoblovány v hoblované fošny.

 

Pro trvalé i dočasné stavby

 

Fošny se vyrábí stejně jako ostatní řezivo rozřezáním lesnické kulatiny. Dodávají se zpravidla z jehličnatého dřeva smrků a borovic v mnoha rozměrových variantách. Základní je dodávka ve standardních rozměrech, ale pro kvalitního dodavatele není problém ani vytvořit fošny přesně na míru potřebám klientů. Za standardní rozměry fošny se považuje šířka 8 až 35 cm a tloušťka 3 až 6 cm. Ostatní rozměry se zpravidla upravují na přání zákazníka. Fošny určené k pokládce podlah či stavbě trvalých staveb jako jsou altány, ploty či zahradní domky a chatky je vhodné opatřit impregnací nebo nátěrem proti škůdcům.