Střešní latě

 

Chystáte se na výměnu již nevyhovující střechy? Potřebujete stavební materiál? Chybí Vám střešní latě?

Střešní latě jsou tradičním stavebním řezivem nezbytným k výrobě a rekonstrukci střešních krovů. Hodí se pro střechy všech velikostí a vyrábí se z toho nejlepšího zdravého a silného dřeva s vysokou nosností a dlouhou životností. Střešní latě lze pořídit v široké nabídce mořených i nemořených latí a na přání je lze opatřit impregnací. Používají se především jako nosné konstrukce střešní krytiny. Tvoří prostor mezi krovem a pokrývkou střechy. Musí být vyrobeny z prvotřídního dřeva bez kazů, protože nesou střešní krytinu a posléze musí být schopny vydržet nápor sněhu, vody i nepříznivých povětrnostních vlivů. Kromě střech se dají střešní latě využít i ke konstrukci zábradlí, laviček, roštů a v interiérech jako podklad pod plovoucí podlahy.

 

Pouze z kvalitního dřeva

 

Střešní latě jsou nejčastěji používaným materiálem pro stavby a rekonstrukce střech. Mají profil hranolku a jsou nařezány z nejkvalitnějšího dřeva. Prodávají se jako impregnované i neimpregnované a je možné je použít jako nosné konstrukce tradičních keramických tašek, lepenky i eternitových desek. Impregnované střešní latě jsou chráněny proti plísním, houbám a jiným dřevokazným škůdcům. Zpravidla se vyrábějí v délkách 4 a 5 metrů a profilech 6x4 a 5x3 cm. Lze je využít i na konstrukci roštů pod plovoucí podlahu. Kvalitní střešní latě jsou vyrobeny pouze z kvalitního dřeva bez jakýchkoliv kazů či hniloby.

 

Výběr nechte na odborníkovi

 

Střešní latě jsou základním nosným prvkem každé střechy. Jejich rozměry a profil závisí na typu a hmotnosti použité střešní krytiny. S výběrem je vhodné se obrátit přímo na dodavatele nebo stavebního odborníka. Střešní latě se prodávají ve standardních profilech a délkách, ale lze je také vyrobit speciálně na zakázku a přímo na klíč podle konkrétního krovu.