Terasová prkna

 

Renovujete zahradu? Chybí Vám nějaký nový prvek ve Vaší zahradě? Uvažujete o terase?

K dokonalé zahradě patří příjemné posezení. Klidná dřevěná terasa může být ideálním řešením. Řada lidí se dnes vrací k tradičním dřevěným materiálům, které jsou staletími ověřené a přináší do domu velmi klidný a útulný prvek. Terasová prkna jsou skvělým řešením podlahy každé terasy. Jde o čistě přírodní materiál, který se snadno udržuje a je velmi příjemný na dotek i při chůzi naboso. Terasová prkna se často používají jako příchozí část k zahradním bazénům a lze je spatřit i ve velmi luxusních vilách a rezidencích. Velmi oblíbená jsou terasová prkna z exotických dřevin jako je masaranduba nebo bankirai. Jedná se o vysoce kvalitní terasová prkna s velkou tvrdostí a dlouhou životností. Taková terasová prkna je nutné pravidelné ošetřovat olejovými napouštědly.

 

Kolem bazénů, na terasy i dětská hřiště

 

Terasová prkna lze pořídit i v mnohem levnějších variantách z materiálů jako je douglaska nebo modřín. Douglaska má vysoký podíl pryskyřice a její terasová prkna mají velmi vysokou trvanlivost. Terasová prkna z modřínu mají kromě dlouhé životnosti také vysokou odolnost proti houbám, plísním a jiným škůdcům. Jedná se o ideální materiál pro exteriérové použití. Terasová prkna je vhodné ošetřit olejovým přípravkem a tento nátěr jedenkrát ročně obnovovat. Pokládají sena pevných povrch jako je beton nebo dlažba nebo na štěrkové podloží. Terasová prkna jsou vhodná také kolem bazénů, na balkony i dětská hřiště.

 

Z modřínu, douglasky i exotických dřevin

 

Terasová prkna, tzv. terasovky, se používají převážně ke stavbě venkovních teras rodinných domů. Dodávají se již rýhované a dobře ohoblované. Na přání je lze dodat také vhodně impregnované proti škůdcům. Vyrábí se z mnoha dřevin v několika cenových kategoriích. Jako zdrojové dřevo se využívá převážně modřín, douglaska a dražší exotické dřeviny.